Jdi na obsah Jdi na menu
 


Regionální přebor mládeže, pustili jsme jen tři medailové příčky, všichni naši na stupních!!!

26. 5. 2013

Včera, 25. 5. 2013 se uskutečnil vrchol letošní sezóny v okrese Vsetín, konal se totiž turnaj o přeborníky okresu. V každé kategorii hrálo nejlepších 8 mládežníků z okresu Vsetín. Turnaj se odehrával na Vsetíně v hrací místnosti Zbrojovky Vsetín. Z našeho oddílu se do této finálové části probojovali tito hráči: v kategorii H10 bojoval Jáchym Karlík, v kategorii H12 bojovala dokonce trojice našich hráčů a to Ondra Vraj, Adam Březina a Honza Sušeň. V kategorii H16 hrál Jakub Krejča a Karel Vraj, který mohl klidně hrát  o kategorii níže, ale Kája podává poslední dobou famózní výsledky a tak si nakonec pro celou sezónu zvolil těžší variantu tedy H16. Celý turnaj se hrál v tempu 2x15 minut, každý s každým.

V nejmladší kategorii jsme měli tedy jen jediného zástupce Jáchyma Karlíka. Jáchym uhrál nakonec 4,5 bodu což stačilo dokonce i na první místo, ale v této kategorii nastala málo očekávaná a velmi nepříjemná rovnost, kterou nakonec arbitr Josef Kovařík po sečtení všech pomocných hodnocení, které byly také úplně stejné, vyřešil armagedonem. Což znamenalo rozstřel doplňkové partii. Hrála se podle fide pravidel. Bílý měl 5 minut, černý 4 minuty, bílý musel za každou cenu zvítězit, zatím co černému stačila remis. Hráči zde proti sobě hráli opačnými kameny než měli v turnaji. Jáchym nakonec ztratil dámu, těžko říct čím to bylo, přehlédnutí nebo psychika? Jáchym obsadil tedy také krásné 2. místo.

V prostřední H12 kategorii jsme měli nejvíce našich hráčů. Úplně suverénně ovládl kategorii Ondra Vraj, který získal 7 bodů, tedy plný počet. No, ale téměř všechny partie bez rošád, to bolely oči   to bylo naschvál nebo si pokoušel štěstí? Druhé místo obsadil také z přehledem Adam Březina, který podlehl jenom Ondrovi a získal tedy 6 bodů. Partie byly docela dobré až na jednu, kde dostal školáckou vidlu na dámu a věž, partii však dokázal Adam dotáhnout do vítězného konce. Třetí náš zástupce Honza Sušeň dovršil ovládnutí kategorie a obsadil třetí místo. Honza získal 4,5 bodu, ale měl na víc, Adamovi nasadil již zmiňovanou vidlu a u Ondry, který nedělal rošády mohl získat věž zadarmo! Ale to nevadí, chybami se člověk učí, Honza si po těchto partiích bude dávat větší pozor .

V nejstarší kategorii hrála dvojice z našeho oddílu. Jakub Krejča nakonec vyhrál se 4,5 body. Jeho partie byly velmi vyrovnané, ještě minutu před koncem a materiální ztrátou se zdálo, že partii nedotáhne ani do remízy, ale svou houževnatostí a zkušeností, soupeřovou nevyvážeností, se to Kubovi podařilo dotáhnou do vítězství. Druhý končil Kája Vraj, který předvádí poslední dobou doslova famózní období. Sám sem si to prověřil na Brumově, kdy v partii létali všechny figury a Kája byl svém živlu a já se jenom bránil, naštěstí pro mě chybělo Kájovi tempo. Kája získal také 4,5 bodů. Znovu tedy hlavní arbitr Josef Kovařík musel sáhnout k nejhoršímu, tedy armagedonu. Kája měl tedy bílé barvy. Partie netrvala moc dlouho a Kája plně, bez boje daroval výhru Kubovi, když si neuvědomil, že udělal nemožný tah. Pravidla jsou hold neúprosná. Ale to Kája rád, sám sem si tým prošel na Brumově, kdy Kája skočil koněm s b1 na pole e2 a tvářil se jako by se nic nestalo a já stratil minutu přemýšlením, jak se ten kůň tam dostal. Kájo dobré finty!!

Turnaj bych shrnul jako famózní. Všech šest našich  hráčů si odvezlo nějaký pohár. Pro letošní rok máme také dva nejlepší hráče, tedy přeborníky okresu Vsetín a to Ondru Vraje (H12) a Jakuba Krejču (H16).

Výsledky: http://sszk.chess.cz/vysledky/294.xls

Kategorie H10, zleva stojící Jáchym Karlík, 2. místo (Hošťálková), Jiří Ptáček (Karolinka), Filip Matůš (Ústí)

Kategorie H12, zleva stojící Adam Březina - 2. místo, Ondra Vraj - 1. místo, Jan Sušeň - 3. místo (všichni Hošťálková)

Kategorie H16, zleva stojící Kuba Stančík - 3. místo ( Zbrojovka Vsetín), Jakub Krejča - 1. místo, Kája Vraj - 2. místo (oba Hošťálková)

J.B.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář