Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jeseník OPEN 2018 znovu nezklamal!

4. 9. 2018

Milí šachoví nadšenci,

jak již každým rokem bývá, tak i letos se náš klub zúčastnil 9-ti denního turnaje v Jeseníku. Naše 10-ti členná výprava byla rozdělena na dvě skupiny. Skupinu A zastoupili silnější, ale i zkušenější hráči:

Josef Bednařík: Pepa přijel až druhý den večer. Rozehrál se se slabšími hráči a postupně vyšplhal nahoru v tabulce. Získal tak konečných 4,5/7b (odehrané partie, 2 kola nenasazen). Kdyby Pepa hrál i první dva dny, dosáhl by jistě svou spolehlivou hrou na výsledek 5,5-6/9b.

img_2649.jpg

Souboj předsedy a místopředsedy našeho klubu devil

Jan Malčánek: Honza na rozdíl od Pepy odehrál všech devět kol. Jeho partie měly i krásné výsledky, které byly odehrány s předními nasazenými. Jednou se Honzovi po jasně vyhrané pozici nepodařilo zvítězit, ale ani remízou se nic nezkazí. Tato situace se přece může stát každému. Nakonec uhrál i tak dobrých 4,5/9b.

František Veselský: Nejstarší ročník našeho oddílu na tomto turnaji se samozřejmě nezalekl silnějších hráčů a díky zkušenostem hrál i dobré partie. Franta ale ukončil své putování turnajem po prohře se svým klubovým hráčem Pepou. Frantu to však určitě nemrzelo, protože si nahrál 3b/7b.

Jakub Krejča: Kuba odehrál krásný úvod a konec turnaje, střed byl slabší. Konečný zisk 5/9b ale mluví za vše. Jakub tak na tento ročník bude jistě vzpomínat jen v dobrém.

Karel Mitura: Karla jsme přibrali s sebou. Se svým bodovým ziskem a jednou porážkou uhrál 5/9b. Věříme, že Karel odehraje úspěšně i další turnaje a zúčastní se opět příštího ročníku Jeseník Open.

Karel Vraj: Karlovi hned na začátek přidělil los Honzu Malčánka. Partie nakonec po boji skončila ve prospěch Honzy. To si Karel nenechal líbit a „zabral“. Po houpavém bodovém zisku nahrál celkem 3,5/9b.

Ondřej Vraj: Ondrovi nepřálo štěstí. Hned na začátek turnaje dostal špatnou nadílku. Poté ale vyhrál i nad Pepou B. a zahrál si i se svým bratrem Karlem. Tato partie skončila remízou. Nakonec Ondra získal 3,5/9b. Myslím si, že měl Ondra na víc, ale kapka štěstí musí být i v šachu.

img_2639.jpg

Kamarádi z Jeseníku šachy propagují, jak jen můžou! No není to krása? :-)

Ve skupině B nás reprezentovali 3 hráči:

Michal Ondroušek: Michal dokázal, že papírově se snad nikdo nesmí na sport dívat. Díky skvělým partiím i se silnějšími hráči, kteří měli i 1799+ Elo, si připsal 154 Elo bodů. Turnaj se mu povedl na jedničku! To dokazuje i konečný výsledek 5,5/9b.

Patrik Navrátil: Patrik odehrál partie, jak jen nejlépe uměl. Bylo vidět, že je ve formě a ta bude jistě trvat i nadále. Svůj herní styl bude stále vylepšovat k lepšímu a lepšímu a během pár let určitě dosáhne Ela 1800+. Svou formou dosáhl na 5/9b.

Tomáš Galda: Tom po porážce s 8. nasazeným dostal za sebou 3 tisícovky a to mu kazilo výkon. Poté však odehrál dobré partie se silnějšími. Za tento úspěch si může připsat body do Ela. Určitě však musí Tom více zapracovat na střední hře a taktice. Těchto věcí totiž není nikdy dost. Tom si celkově přivezl 4,5/9b.

Naši šachisté si během těchto 9-ti dnů zpestřili turnaj tím, že navštívili bazén, brouzdaliště, zakopali si fotbálek, někteří si zašli i na pivo. Bohužel koncem týdne pršelo a na túry nezbyl čas.

Už teď se náš oddíl nemůže dočkat dalšího ročníku turnaje Jeseník Open, a to již v pořadí 29.! Tímto chceme poděkovat všem hráčům za vzornou účast a pořadatelům za výbornou organizaci a zajištění tohoto skvělého turnaje uprostřed jedné z nejhezčích krajin v ČR.

Tak na viděnou v příštím roce!

Odkaz na pořadatelské stránky: http://www.skjesenik.cz/

Tom Galda

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář